Ukraińska TV telewizja z Ukrainy dla Ukraińców w Polsce. Telewizja tv ukraińska na żywo informacje wiadomości z Ukrainy Ukraina telewizja tv dostęp odbiór jak odbierać w Polsce ukraińską telewizję TV po ukraińsku dla Ukraińców Ukraińca ukraińskie TV

 

W związku z rosnącym zainteresowaniem odbiorem w Polsce programów nadawanych z Ukrainy pragnę Państwa poinformować że można je oglądać, jest ich całkiem sporo i nie trzeba podpisywać żadnych umów żeby je zobaczyć. Są dostępne w Polsce za darmo!  Większość programów ukraińskich nadawanych jest z dwóch sputników: Astra 4A (dawniej Sirius 4) i Amos 2,3. Zainteresowanym osobom proponuje dostarczenie elementów i wykonanie instalacji antenowej do odbioru bezpłatnej telewizji satelitarnej z Ukrainy. Jeśli mieszkasz w Warszawie lub w okolicach i chcesz oglądać programy tv z Ukrainy to polecam swoje usługi w zakresie wykonywania instalacji antenowych.

  

Telewizja ukraińska, TV z Ukrainy montaż instalacja ukraińskiej telewizji w Warszawie i okolicach. Odbiór, dostęp do TV z Ukrainy w Polsce. Ukraińska telewizja satelitarna montaż instalacja serwis Warszawa - Sławek Dyczko “TRANSAKTOR” 509-610-850Oferowana przeze mnie antena średnicy 90 cm będzie działała w układzie tzw. zeza to znaczy z dwoma konwerterami odbierającymi sygnał z Amosa 2.3 na pozycji 4°W i Astry 4A na pozycji 4,8°E. Takie rozwiązanie daje możliwość bezproblemowego odbioru większości bezpłatnych programów telewizyjnych z Ukrainy. Poniżej publikuję listę dostępnych programów(stan na dzień 16 października 2022 roku). Sprawdzenia dostępności/odbioru przeprowadzono w Warszawie, na antenie średnicy 80 cm. Wśród dostępnych stacji są:

 

Astra 4A (4.8°E): 

 1. 1+1 

 2. 1+1 International

 3. 2+2

 4. 24 Kanal Новини 24

 5. 5 Kanal 5-й канал

 6. Apostrof TV Апостроф TV

 7. Avers Аверс

 8. Bugudi Бігуді

 9. Dom Дом

 10. Expreso TV Еспресо ТБ

 11. Fauna Фауна

 12. ICTV

 13. Inter Інтер

 14. Inter+ Інтер+

 15. K1

 16. K2

 17. Kyiv TV Київ ТБ

 18. Malyatko TV Малятко ТБ

 19. Mega

 20. Nadiya Надія

 21. Nauka Наука

 22. Novy Khristianskiy

 23. NTN НТН

 24. Obozrevatel TV Обозреватель

 25. Pershiy Перший національний

 26. Piksel TV Дитячий телеканал Піксель

 27. Plus Plus Плюс Плюс

 28. Pryamyy ПРЯМИЙ

 29. Rada Рада

 30. Rozpakuy TV Распакуй ТВ

 31. Sonata TV

 32. Sonce Сонце

 33. STB СТБ

 34. Suspilne Kultura Суспільне Культура

 35. Svarozhichi ТК Сварожичи

 36. Telekanal Nadiya телеканал Надія

 37. Terra Терра

 38. TET ТЕТ

 39. Trofey Трофей

 40. UNC

 41. Unian TV УНИАН

 42. Holos Ameryky Голос Америки

 43. Zoom ZOOM

 44. ZRZ  

 

 

Amos 3/7 (3.9/4.0 W)

 1. News 24 новин 24

 2. 5 Kanal 5-й канал

 3. Eko TV ЕCO TV

 4. Genuine TV

 5. ICTV

 6. Karavan TV Караван ТВ

 7. Milady TV

 8. Natali Наталі

 9. Novy Kanal Новий канал

 10. Oce Dopomoga ОЦЕ

 11. Pershiy Перший національний

 12. Pershiy Diloviy Перший Діловий

 13. Provence

 14. Pryamyy  ПРЯМИЙ

 15. STB СТБ

 16. UA Donbas УА Донбас 

 17. UA Krym УА Крим

  

Każdorazowo przed podjęciem decyzji co do montażu proponuje telefoniczne sprawdzenie u mnie aktualnej dostępności danej stacji(tel 509-610-850). Sytuacja na Ukrainie i w Świecie jest niepewna, nie mogę zapewnić dozgonnego odbioru tych programów. Jak widać jest to całkiem niezły miks kanałów telewizyjnych gwarantujący widzom w moim odczuciu pełne zaspokojenie kontaktu z tym wszystkim co dzieje się aktualnie na Ukrainie - najświeższe informacje, wydarzenia kulturalne, programy sportowe, programy muzyczne, filmy, seriale, programy przyrodnicze, publicystyka itd., itp. I dodajmy że wszystko to całkiem za darmo. Bezpłatnie. Bez płacenia abonamentu.

 

Siła sygnału z obydwu satelitów jest zbliżona w związku z czym żeby nie faworyzować odbioru z żadnego z nich kosztem drugiego konieczne jest zastosowanie dwóch dodatkowych uchwytów konwerterów co pozwoli umieścić je symetrycznie po obu stronach wysięgnika do którego przymocowany jest standardowo uchwyt konwertera zwyczajnej anteny. Odległość kontowa 8,8 stopnia przekłada się na odległość liniową ok 10 cm między środkami konwerterów przy tej średnicy anteny satelitarnej. W związku z powyższym standardowy konwerter anteny się już w środku nie zmieści i nie będzie montowany(posłuży jedynie do wstępnego złapania kierunku). Do zestawu dołączam dekoder satelitarny pozwalający na odbiór programów nadawanych w wysokiej rozdzielczości. Przełączanie miedzy satelitami następuje automatycznie po naciśnięciu guzika na pilocie - żadnego ręcznego pod/odłączania przewodów.

 

Instalator monter ukraińskiej telewizji w Warszawie ----> Sławek Dyczko “TRANSAKTOR” 509-610-850 <---- Telewizja satelitarna z Ukrainy montaż instalacja serwis Warszawa. Ustawianie anten satelitarnych na odbiór Ukraińskiej telewizji w Polsce(Warszawa).Przed montażem konieczna jest wizyta celem zbadania sygnału i zapoznania się ze specyfiką miejsca instalacji. Jeśli posiadają już Państwo jakiś dekoder lub instalację antenową to nie wykluczone że można będzie ją zaadaptować i dać możliwość oglądania ukraińskiej telewizji na Waszym sprzęcie.  Wizyta rekonesansowa jest płatna i kosztuje 150 z. Orientacyjny koszt prostej instalacji z dwóch satelitów w dostępnym miejscu to nie mniej niż 1000 zł. Na powyższą kwotę składa się koszt zakupu i dostarczenia oraz montaż i konfiguracja następujących elementów:    

 

 • antena 90
 • uchwyt anteny
 • 2 konwertery
 • 2 uchwyty konwertera
 • dekoder HD(wysokiej rozdzielczości)
 • 15m przewodu
 • przełącznik diseq
 • hdmi1,5 lub euro-euro
 • złączki typu F
 • śruby mocujące

 

Dobre ustawienie anteny i konwerterów wymaga wiedzy, precyzji i sprzętu pomiarowego. Nie jest to zadanie łatwe i wykonalne dla każdego. Stąd też i odpowiednia cena. Można próbować wykonać układ zeza w oparciu o jeden uchwyt dodatkowego konwertera i centralny uchwyt anteny. W moim odczuciu może to jednak osłabić moc i jakość sygnału z drugiego konwertera a co za tym idzie może to osłabić lub nawet uniemożliwić odbiór niektórych kanałów telewizyjnych.   

 

Sprzedaż i montaż zestawów do odbioru telewizji satelitarnej z Ukrainy w Warszawie i okolicach. Ukraińska telewizja odbiór dostęp dostępna w Polsce instalacja montaż serwis dla chętnych z Warszawy i okolic. Monter instalator serwis ukraińskiej telewizji w Warszawie. Ukraińska telewizja TV w Polsce(Warszawa) dostawa i montaż ---->  Sławek Dyczko “TRANSAKTOR” 509-610-850.

 

Niektóre z wymienionych wyżej ukraińskich programów telewizyjnych( i część zupełnie innych) jest dostępna w Internecie w postaci streaming’u TV. Pamiętać trzeba jednak że telewizja internetowa nie jest tak wygodna w odbiorze, użytkowaniu jak satelitarna. Jakość transmisji internetowych pozostawia wiele do życzenia. Przepustowość streamingu jest ograniczona od strony nadawcy. Wraz ze wzrostem ilości osób jednocześnie korzystających jakość obrazu i dźwięku może ulegać pogorszeniu. Obraz może np. klatkować aż do całkowitego jego zatrzymania. Warto wiedzieć że nie wszystkie programy telewizyjne w Internecie nadawane są za darmo. Szybkość i stabilność naszego łącza stanowić może też czasem barierę nie do przekroczenia. Wybór należy do Państwa.

Uwaga: Istnieje możliwość montażu zestawu do odbioru ukraińskiej telewizji tylko z jednego z powyższych satelitów. Stosuję wówczas mniejszą antenę co pociąga za sobą pewien spadek ceny instalacji (nie mniej niż 800 zł, przy nieskomplikowanej instalacji) Niestety trzeba pamiętać że liczba programów również się wtedy zmniejsza.

 

Życzę miłego dnia!

Sławek Dyczko