Start

Ukraińska TV telewizja z Ukrainy dla Ukraińców w Polsce. Telewizja tv ukraińska na żywo informacje wiadomości z Ukrainy Ukraina telewizja tv dostęp odbiór jak odbierać w Polsce ukraińską telewizję TV po ukraińsku dla Ukraińców Ukraińca ukraińskie TV

 

W związku z rosnącym zainteresowaniem odbiorem w Polsce programów nadawanych z Ukrainy pragnę Państwa poinformować że można je oglądać, jest ich całkiem sporo i nie trzeba podpisywać żadnych umów żeby je zobaczyć. Są dostępne w Polsce za darmo!  Większość programów ukraińskich nadawanych jest z dwóch sputników: Astra 4A (dawniej Sirius 4) i Amos 2,3. Zainteresowanym osobom proponuje dostarczenie elementów i wykonanie instalacji antenowej do odbioru bezpłatnej telewizji satelitarnej z Ukrainy. Jeśli mieszkasz w Warszawie lub w okolicach i chcesz oglądać programy tv z Ukrainy to polecam swoje usługi w zakresie wykonywania instalacji antenowych.

  

Telewizja ukraińska, TV z Ukrainy montaż instalacja ukraińskiej telewizji w Warszawie i okolicach. Odbiór, dostęp do TV z Ukrainy w Polsce. Ukraińska telewizja satelitarna montaż instalacja serwis Warszawa - Sławek Dyczko “TRANSAKTOR” 509-610-850Oferowana przeze mnie antena średnicy 80 cm będzie działała w układzie tzw. zeza to znaczy z dwoma konwerterami odbierającymi sygnał z Amosa 2.3 na pozycji 4°W i Astry 4A na pozycji 4,8°E. Takie rozwiązanie daje możliwość bezproblemowego odbioru większości bezpłatnych programów telewizyjnych z Ukrainy. Wśród dostępnych w Polsce stacji są między innymi:

 

1+1
112 Ukraïna
2+2
5 Kanal
A-One
ATR
Bigoudi
Boutique TV
Business
CNL Ukraina
Dobro TV
Donbass
Eko TV
Enter Film
Espreso TV
EuroNews Ukraina
Glas
Gumor TV
HD Fashion
ICTV
Inter +
K1
K2
KRT
Lale
Lviv TV
M1
M2
Malyatko TV
Maxxi TV
Mega
Music Box Ukraina
News One
Novy Kanal
NTA
NTN
OE
OTV
Pershiy Diloviy
Pershiy Nacionalniy
Pershiy Ukraine
Piksel TV
Planeta
Plus Plus
Pravo TV
Pro Vse
QTV
Rabinovich TV
Rada
Ru Music
Shopping TV
Sonce
Telekanal 100
Telekanal Gamma
Telekanal Nadiya
TET
Tisa 1
Tonis
TV Zik
TVI
UBR
Ukraïna 24
Unian TV
Vozrozhdeniye
Xtra TV Infokanal
Zoom

 

Lista przedstawia stan na dzień 30 listopada 2014 roku. Każdorazowo przed podjęciem decyzji co do montażu proponuje telefoniczne sprawdzenie u mnie aktualnej dostępności danej stacji(tel 509-610-850).  Jak widać jest to całkiem niezły miks kanałów telewizyjnych gwarantujący widzom w moim odczuciu pełne zaspokojenie kontaktu z tym wszystkim co dzieje się aktualnie na Ukrainie - najświeższe informacje, wydarzenia kulturalne, programy sportowe, programy muzyczne, filmy, seriale, programy przyrodnicze, publicystyka itd., itp. I dodajmy że wszystko to całkiem za darmo. Bezpłatnie. Bez płacenia abonamentu.

 

Siła sygnału z obydwu satelitów jest zbliżona w związku z czym żeby nie faworyzować odbioru z żadnego z nich kosztem drugiego konieczne jest zastosowanie dwóch dodatkowych uchwytów konwerterów co pozwoli umieścić je symetrycznie po obu stronach wysięgnika do którego przymocowany jest standardowo uchwyt konwertera zwyczajnej anteny. Odległość kontowa 8,8 stopnia przekłada się na odległość liniową ok 10 cm między środkami konwerterów przy tej średnicy anteny satelitarnej. W związku z powyższym standardowy konwerter anteny się już w środku nie zmieści i nie będzie montowany(posłuży jedynie do wstępnego złapania kierunku). Do zestawu dołączam dekoder satelitarny pozwalający na odbiór programów nadawanych w wysokiej rozdzielczości. Przełączanie miedzy satelitami następuje automatycznie po naciśnięciu guzika na pilocie - żadnego ręcznego pod/odłączania przewodów.

 

Instalator monter ukraińskiej telewizji w Warszawie ----> Sławek Dyczko “TRANSAKTOR” 509-610-850 <---- Telewizja satelitarna z Ukrainy montaż instalacja serwis Warszawa. Ustawianie anten satelitarnych na odbiór Ukraińskiej telewizji w Polsce(Warszawa).Przed montażem konieczna jest wizyta celem zbadania sygnału i zapoznania się ze specyfiką miejsca instalacji. Jeśli posiadają już Państwo jakiś dekoder lub instalację antenową to nie wykluczone że można będzie ją zaadaptować i dać możliwość oglądania ukraińskiej telewizji na Waszym sprzęcie.  Wizyta rekonesansowa jest płatna i kosztuje 150 z. Orientacyjny koszt prostej instalacji w dostępnym miejscu to nie mniej niż 800 zł. Na powyższą kwotę składa się koszt zakupu i dostarczenia oraz montaż następujących elementów:    

 

  • antena 80
  • uchwyt anteny
  • 2 konwertery
  • 2 uchwyty konwertera
  • dekoder HD(wysokiej rozdzielczości)
  • 20m przewodu
  • przełącznik diseq
  • hdmi1,5 lub euro-euro
  • złączki typu F
  • śruby mocujące

 

Dobre ustawienie anteny i konwerterów wymaga wiedzy, precyzji i sprzętu pomiarowego. Nie jest to zadanie łatwe i wykonalne dla każdego. Stąd też i odpowiednia cena. Można próbować wykonać układ zeza w oparciu o jeden uchwyt dodatkowego konwertera i centralny uchwyt anteny. W moim odczuciu może to jednak osłabić moc i jakość sygnału z drugiego konwertera a co za tym idzie może to osłabić lub nawet uniemożliwić odbiór niektórych kanałów telewizyjnych.   

 

Sprzedaż i montaż zestawów do odbioru telewizji satelitarnej z Ukrainy w Warszawie i okolicach. Ukraińska telewizja odbiór dostęp dostępna w Polsce instalacja montaż serwis dla chętnych z Warszawy i okolic. Monter instalator serwis ukraińskiej telewizji w Warszawie. Ukraińska telewizja TV w Polsce(Warszawa) dostawa i montaż ---->  Sławek Dyczko “TRANSAKTOR” 509-610-850.

 

Niektóre z wymienionych wyżej ukraińskich programów telewizyjnych( i część zupełnie innych) jest dostępna w Internecie w postaci streaming’u TV. Pamiętać trzeba jednak że telewizja internetowa nie jest tak wygodna w odbiorze, użytkowaniu jak satelitarna. Jakość transmisji internetowych pozostawia wiele do życzenia. Przepustowość streamingu jest ograniczona od strony nadawcy. Wraz ze wzrostem ilości osób jednocześnie korzystających jakość obrazu i dźwięku może ulegać pogorszeniu. Obraz może np. klatkować aż do całkowitego jego zatrzymania. Warto wiedzieć że nie wszystkie programy telewizyjne w Internecie nadawane są za darmo. Szybkość i stabilność naszego łącza stanowić może też czasem barierę nie do przekroczenia. Wybór należy do Państwa.

Uwaga: Istnieje możliwość montażu zestawu do odbioru ukraińskiej telewizji tylko z jednego z powyższych satelitów. Stosuję wówczas mniejszą antenę co pociąga za sobą pewien spadek ceny instalacji. Niestety trzeba pamiętać że liczba programów również się wtedy zmniejsza.

 

Życzę miłego dnia!

Sławek Dyczko