Freesat.co.uk w Polsce(Warszawa) - możliwości odbioru satelitarnego w chwili obecnej(listopad 2014). Możliwości odbioru bezpłatnych programów tv angielskiej Freesat po przeniesieniu nadawania części z nich z satelity Astra 1N na Astrę 2E.

 

Od 1 stycznia 2014 angielski nadawca Freesat przeniósł transmisje programów z Astry 1N na Astrę 2E. Ci którzy mogli jeszcze liczyć na odbiór pełnej oferty zostali tej możliwości z początkiem bieżącego roku pozbawieni. Przejście na Astrę 1E spowodowało jeszcze większe zwężenie wiązki sygnału i ukierunkowanie jej na Wyspy Brytyjskie. Spowodowało to poprawę odbioru w Anglii ale zdecydowanie ograniczyło możliwość odbioru najbardziej interesujących programów z oferty Freesat poza Wielką Brytanią a w Polsce w szczególności. Znacznie utrudniony lub nawet niemożliwy jest w chwili obecnej w centralnej Polsce(Warszawa) odbiór większości lub zgoła wszystkich programów BBC, ITV, Channel 4 i innych(o czym później).

 

odbior_ASTRA_2EFG_UK_w_Polsce_Polska_jaka_antena

 

Najbardziej poszkodowana została stosunkowo nieliczna grupy szczęściarzy którzy mieszkali w zachodniej Polsce i dysponowali możliwością i pieniędzmi na montaż dużej czaszy pozwalającej na odbiór pełnej oferty programów Freesat. Z wypowiedzi osób które piszą w Internecie że odbierają pełen pakiet Freesat można wyczytać że potrzebujemy anteny satelitarnej o średnicy powyżej 2m. I nie zdziwiłbym się gdyby była to prawda. Nie sprawdzałem tego osobiście ponieważ nie mam możliwości montaży takiego kolosa. Średni koszt takiej anteny to około 7-8 tyś złotych. Czy warto?

 

To była zła wiadomość. Dobrą jest to że resztę bezpłatnych programów oferowanych przez Freesat.co.uk możemy nadal odbierać w Warszawie i okolicach na antenach o średnicy od 85 cm wzwyż. O ile w miejscu potencjalnego montażu zestawu do odbioru Freesat jest sygnał(co należy sprawdzić – ustawienie bloku/domu, obecność drzew, innych budynków zasłaniających widoczność satelity) i warunki lokalowe sprzyjają to instalacja sprzętu do odbioru programów z satelitów Eutelsat 28A i grupy satelitów Astra 2A/2E/2F na jednej antenie nie powinna nastręczać większych problemów. Pod warunkiem że zajmie się tym znająca się na rzeczy osoba.

 

Sławek Dyczko TRANSAKTOR 509-610-850 – instalacje antenowe w Warszawie i okolicach. Freesat Warszawa odbiór montaż instalacja. Odbiór Freesat w Polsce Polska Freesat montaż instalacja Warszawa. Instalacja Freesat w Polsce montaż Freesat w Warszawie Freesat Warszawa Polska odbiór. Montaż Freesat Polska instalacja Freesat w Polsce odbiór Freesat w Warszawie Warszawa.

 

Tych programów z dużą doza prawdopodobieństwa graniczącą z pewnością nie zobaczymy w Warszawie przy pomocy anteny o średnicy mniejszej niż 2 m: BBC Alba, BBC Four, BBC News, BBC One (i wersje regionalne), BBC Parliament, BBC Red Button 1, BBC Three, BBC Two(i wersje regionalne), CBBC, CBeebies UK, Channel 4 (i wersje regionalne), Channel TV, CITV, E4 UK, Film 4, ITV 2, ITV 3, ITV 4, ITV(i wersje regionalne), JML Store, More 4 UK, STV(i wersje regionalne), Ulster TV. Nie posłuchamy również tych radiowych stacji satelitarnych: BBC 1Xtra, BBC 6 Music, BBC Asian Network, BBC London 94.9, BBC Radio 1, BBC Radio 2, BBC Radio 3, BBC Radio 4 Extra, BBC Radio 4 FM, BBC Radio 4 LW, BBC Radio 5 Live, BBC Radio 5 Live Sports Extra, BBC Radio Cymru, BBC Radio nan Gaidheal, BBC Radio Scotland AM, BBC Radio Ulster, BBC Radio Wales FM, BBC World Service UK, RTÉ Lyric FM, RTÉ Radio 1, RTÉ Radio 2 FM, RTÉ Raidió na Gaeltachta

 

To co widać przy pomocy anten średnich rozmiarów można obejrzeć na filmiku pt.: "angielska tv telewizja brytyjska tv telewizja Freesat odbiór w Polsce brytyjskie stacje kanały tv" zamieszczonym przeze mnie na YouTube (aby uzyskać wyraźniejszy obraz proszę przełączyć rozdzielczość wyświetlania na (naj)wyższą). Z pełną ofertą programów telewizyjnych i radiowych Freesat zapoznać się można na Ich stronie internetowej Freesat.co.uk. To co zostanie po wyeliminowaniu tych niedostępnych można mieć za stosunkowo niewielkie pieniądze.

 

Zestawy do bezpłatnego odbioru programów angielskiej TV satelitarnej – dostawa, montaż, serwis. Instalacje antenowe w domach i mieszkaniach, montaż instalacja anten Warszawa, ustawianie anten satelitarnych, sprawdzanie obecności sygnału - TRANSAKTOR Sławek Dyczko 509-610-850

 

UWAGA: Nie biorę odpowiedzialności za Państwa decyzje podjęte na podstawie tego tekstu. Zmiana oferty nadawcy i warunki odbioru to czynniki na które nie mam wpływu. W razie wątpliwości proszę do mnie dzwonić 509-610-850 Sławek Dyczko. Z chęcią odpowiem na Państwa pytania.

 

Dziękuje za uwagę i
zapraszam do skorzystania z moich usług.
Sławek Dyczko - instalator anten