Taraf TV rumuńska muzyczna telewizja dostępna w Polsce. Manele - cygańska popowa muza wprost z Rumunii - odbiór w Polsce

Taraf TV. Wyśmienita muzyka popularna w wydaniu rumuńskim. Rumuński pop tworzony głównie przez cygańskich zawodowych muzyków. Muzyka gatunku manele wprost z Rumunii dostępna w Polsce z satelity. Jeśli chcesz ją odbierać z satelity dzwoń już dziś!

Taraf TV to wyborna stacja telewizyjna nadająca non-stop muzykę rumuńską stylu manele. Coś zbliżonego do polskiego disco-polo (np. Polo TV). Miłe dla ucha rytmy tworzone głównie przez Cyganów rumuńskich choć nie tylko. Doskonałe bałkańskie disco.

Gatunek muzyczny manele (jak twierdzi Wikipedia) zwykło się dzielić na manele klasyczne i manele nowoczesne. Klasyczne manele wywodzi się z muzyki tureckiej wykonywanej niegdyś przez klany romskich zawodowych muzyków zwanych: lăutari. Manele nowoczesne jest natomiast ciekawą miksturą złożoną z elementów muzyki tureckiej, greckiej, muzyki państw środkowego wschodu a czasem i elementów muzyki indyjskiej. Nowoczesne manele prezentowane w telewizji Taraf TV to dobra muzyka łącząca w moim odczuciu folklor rumuńsko-cygański z brzmieniem nowoczesnych elektronicznych instrumentów muzycznych i ciekawymi popularnymi rytmami. Teledyski nadawane na falach Taraf TV prócz ciekawej muzyki obfitują w równie ciekawe, kształtne dziewczyny występujące w roli lub to piosenkarek lub „króliczków” lub innych niezwykle erotycznych zazwyczaj skąpo odzianych chórzystek. Styl klipów muzycznych w Taraf TV to prócz ładnych dziewczyn również epatowanie bogactwem i luksusem. Wykonawcy są starannie i elegancko ubrani, noszą dla szpanu drogą świecącą biżuterię, na potrzeby klipu mieszkają lub przebywają w villach z basenem, pałacach i temu podobnych miejscach mających sprawiać wrażenie bogactwa. Gatunek manele bywa krytykowany za obecne w tekstach piosenek przechwałki na temat rzekomego sex apilu, intelektu, bogactwa, statusu społecznego słowem wyższości wykonawcy nad tak zwanymi jego „wrogami”. Wielu wykonawców śpiewa teksty nie respektujące zasad gramatyki, używa wulgarnych słów, czy też powtarzających się prostych rymów nadających się do śpiewania. Dla miłośników mynele nie stanowi to problemu!

Dla kogo ta muzyka? Dla wszystkich osób ciekawych nowych brzmień. Dla osób szukających odmiany czy odskoczni od muzyki serwowanej nam w Polsce przez wielkie wytwórnie czy inne dominujące rynek media. Jeśli jesteś dajmy na to miłośnikiem disco polo. Nie cierpisz banalnych czasem prostackich tekstów piosenek charakterystycznych dla tego gatunku. Możesz śmiało ogladać klipy muzyczne manele ponieważ i tak nie zrozumiesz słów a skoncentrować możesz się na brzmieniu muzyki, śpiewu i ładnych dziewczynach.

Jak odbierać?  Odbiór Taraf TV możliwy jest w Polsce w chwili obecnej (marzec 2012) z dwóch satelitów: Hellas Sat 2 na pozycji 39,0 i Astry 4A na pozycji 4,8 E. Transmisja jest nie kodowana. Program Taraf TV można oglądać w Polsce za darmo. Parametry są nastepujące:

Taraf TV (Hellas Sat 2): częstotliwość 12688, polaryzacja V, SR 30000, FEC 7/8
Taraf TV (Astra 4A): częstotliwość 12360, polaryzacja V, SR 27500, FEC 3/4

Sprzęt do odbioru telewizji satelitarnej z Rumunii w Polsce (min.: Taraf TV) dostarcza i instaluje w Warszawie i okolicach - Slawek Dyczko TRANSAKTOR 509-610-850.

Przykładowi wykonawcy lub zespoły muzyczne gatunku manele:

600 Sel, Adi de la Valcea, Adrian Caval, Adrian Minune, Azur, Bairam, Bianca, Brandy, Carmen Serban, Catalin Arabu, Corina Bocsa, Costel Ciofu, Costi Ionita, Dan Armeanca, Dan Ciotoi, Daniela Gyorfi, Denisa, Dorel de la Popesti, Elvis, Fantastick, Florin Baboi, Florin Minune, Florin Mitroi, Florin Peste, Florin Salam, Gabi de la Oradea, Gashka, Gicuta din Aparatori, Ionut Cercel, Jean de la Craiova, Kosovo, Liviu Guta, Liviu Pustiu, Loti, Marian Mexicanu, Marius de la Focsani, Marius Dragomir, Maru, Milenium, Minodora, Nasu, Nicolae Guta, Nicoleta, Nicu Paleru, Nicusor Guta, Petrica Cercel, Romeo Fantastik, Sexy Braileanca, Sorin Copilul de Aur, Sorinel Pustiu, Stana Izbasa, Stefan de la Barbulesti, Vali Vijelie, Viorel de la Constanta

Zobacz również: Manele na YouTube