Bajki po niemiecku niemieckie bajki filmy animowane bajki dla dzieci w języku niemieckim po niemiecku niemieckie bajki filmy dla dzieci po niemiecku niemieckie programy tv filmy dla dzieci młodzieży niemiecka tv telewizja dla dzieci w Polsce

 

Wielu rodziców zastanawia się w jaki sposób wspomóc naukę języka niemieckiego swoich małych dzieci. Co zrobić aby od najmłodszych lat nasz szkrab, skarb, pszczółka, księżniczka... zainteresowali się nauką niemieckiego? Jeśli czytacie Państwo ten tekst to znaczy że zdajecie sobie sprawę jak duże znaczenie we współczesnym świecie ma znajomość języków obcych. Nauka języka obcego od najwcześniejszych lat życia umożliwia szybszy rozwój intelektualny, poszerza horyzonty, a w przyszłości daje szansę na lepszą praca i lepsze życie. Z pewnością już teraz posyłacie swoje pociechy na kursy niemieckiego dla najmłodszych lub korzystacie z pomocy prywatnych nauczycieli. Jeśli nie, to z pewnością właśnie myślicie o wyborze najwłaściwszej, najskuteczniejszej metody kształcenia. Decyzja oczywiście należy do Państwa. Nie jestem ekspertem w tej materii, aby komukolwiek doradzać.

Ja jedynie pragnę zapoznać Was z ciekawym sposobem na zachęcenie najmłodszych dzieci do nauki języka niemieckiego. Ewentualnie pokazać ciekawą metodę wsparcia ich w nauce, jeśli taką już ktoś im zorganizował.

Wszyscy wiemy jak bardzo dzieciaki lubią oglądać bajki, kreskówki, filmy animowane. Jeśli są one odpowiednio ciekawe dla dziecka to może cały dzień spędzić oglądając je bez przerw na jedzenie i picie. Wiemy jak bardzo potrafią one przykuć uwagę malucha. Odlatuje niemal na inną planetę. I tu właśnie pojawia się moja propozycja. A co gdybyśmy pozwolili dziecku oglądać bajki, kreskówki, filmy animowane w oryginalnej niemieckiej wersji językowej? Jaki skutek dla rozwoju umiejętności językowych dzieci i młodzieży miałby stały dostęp do niemieckich programów telewizyjnych przeznaczonych dla tej grupy wiekowej? A co, gdyby i Wam rodzicom dać możliwość bezpośredniego oglądania programów z Niemiec, Austrii, Szwajcarii i to bez abonamentu? Ciekawe?

Ja nie znam odpowiedzi. Ale jeśli uważają Państwo, że skutek tego oddziaływania na dzieciaki będzie pozytywny, to polecam swoje usługi w zakresie instalacji zestawu do odbioru programów telewizyjnych dla dzieci i młodzieży nadawanych w języku niemieckim z pomocą satelity Astra 19,2 E.


Zestawy do bezpłatnego odbioru programów niemieckiej TV satelitarnej – dostawa, montaż, serwis. Instalacje antenowe w domach i mieszkaniach, montaż instalacja anten Warszawa, ustawianie anten satelitarnych, sprawdzanie obecności sygnału - TRANSAKTOR Sławek Dyczko 509-610-850

 

Miłośników programów dla dzieci i młodzieży nadawanych po niemiecku mogą z pewnością zainteresować poniżej wymienione bezpłatne i dostępne w Polsce satelitarne stacje telewizyjne: 

  • Super RTL
  • KiKa
  • Disney Channel
  • Nickelodeon

Jakość tych stacji gwarantuje światowa renoma firm nadawców: The Walt Disney Company, dwie niemieckie telewizje publiczne ARD i ZDF, Viacom – amerykański koncern medialny czy grupa medialna RTL do której należy kilkadziesiąt stacji radiowych i telewizyjnych w Europie. Oglądając te kanały możemy mieć pewność że prócz doskonałej rozrywki i wielkiej frajdy Państwa dzieci nie będą narażone na treści dla nich nieodpowiednie. Ich zawartość treściowa - content jest monitorowana przez niemiecki odpowiednik Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji tj. der Arbeitsgemeinschaft der Landesmedienanstalten.

Większość nadawców programów dla dzieci i młodzieży w Niemczech kładzie nacisk na istotny dla współczesnego człowieka rozwój umiejętności medialnych. Stacje mają swoje strony internetowe, niektóre z nich tworzą strony dla poszczególnych programów, grup wiekowych czy bohaterów, posiadają kanały na youtube i/lub w mediach społecznościowych. Angażuje to dzieci do dalszego kontaktu i interakcji. Wciąga i zaciekawia. Skłania do zabawy, samodzielnej nauki, wymiany i poszukiwanie informacji w języku niemieckim. Poprzez kontakt z innymi dziećmi, widzami tych kanałów tv na forach dyskusyjnych czy fan page-u programu lub w serwisach społecznościowych stymuluje rozwój intelektualny i społeczny młodego człowieka. A naszego rodaka zapoznaje od młodości z kulturą niemiecką. Prócz rozrywki płynącej z oglądania telewizji nadawcy pokazują i uczą jak posługiwać się nowoczesnymi środkami komunikacji co zdecydowanie wspomaga rozwój młodego człowieka zapobiegając wykluczeniu społecznemu/cyfrowemu.

 

Zainteresowanym telewizją satelitarną po niemiecku osobom mieszkającym w Warszawie lub jej okolicach oferuje dostawę i montaż sprzętu do bezpłatnego odbioru niemieckiej niekodowanej telewizji z satelity Astra 19,2 E.

 

Super RTL to najstarsza, pierwsza niemiecka stacja telewizyjna przeznaczona dla dzieci i młodzieży. Nadaje również programy dla całej rodziny tj w klimacie familijnym pozwalające wzmocnić więzy rodzinne i pomóc w Państwa wypadku w nauce języka niemieckiego o ile któreś z rodziców nim włada i zechce poświęcić czas na wspólne oglądanie. Motto stacji to: „Dobrze Cię znów widzieć!” i „Dla całej rodziny”. Stacja posiada główną stronę internetową i liczne strony tematyczne które uczą bawiąc (http://www.toggo.de/, http://www.toggo-cleverclub.de/, http://www.toggolino.de/, http://www.toggo-mobile.de/, http://www.scoyo.de/, http://www.zaga.de/) powiązane z programem. Stacja dysponuje również kanałem na YouTube. Jest to najchętniej oglądana stacja telewizyjna dla dzieci w Niemczech.

KiKa to wzajemne przedsięwzięcie dwóch niemieckich telewizji państwowych ARD i ZDF. Publiczna telewizja adresowana do dzieci w wieku od 3 do 13 lat. Kika nie nadaje reklam! Nazwa Kika to złożenie dwóch początkowych liter dwóch słów Kinder-Kanal. Stacja kończy nadawanie o 9 wieczorem. Jest to można by powiedzieć coś podobnego do polskiego kanału TVP ABC. Na stronie internetowej nadawcy dostępna jest medioteka z wybranymi audycjami(np.: bajki, kreskówki) pogrupowanymi w trzy kategorie dla dzieci od 3, 6 i 10 lat. Można je ponownie obejrzeć. Dzieciom oferowane są za pomocą strony internetowej gry, zabawy, wycinanki(po wydrukowaniu)...Nadawca przykłada dużą wagę do rozwoju umiejętności społecznych i medialnych dzieci. Za jeden z głównych celów stawia sobie też pomoc rodzicom w nauce i wychowaniu dzieci między innymi poprzez specjalną stronę kikaninchen.de z pomysłami, poradami, zabawami edukacyjnymi. Moim zdaniem może być to pomocne i w nauce języka niemieckiego.

Disney Channel w wersji niemieckojęzycznej jest wzorowany na swoim amerykańskim odpowiedniku. Stacja emituje programy przeznaczone dla dzieci, młodzieży i młodych dorosłych zależnie od pory dnia. Widz znajdzie tu prócz nowych produkcji Disneya również kultowe już filmy jak Kopciuszek, Muppet Show czy Myszkę Miki. W programie znajdują się również produkcje koncernu ABC, ABC Family i Pixara jak też programy produkowane już w Niemczech. Nadawca obecny jest w internecie i w mediach społecznościowych. Na swojej stronie oferuje dostęp do wybranych audycji w formie mediateki, gry dla dzieci w różnej formie(on line, na smartfona, na komputer), rymowanki, wycinanki(po wydrukowaniu) i wiele innych aktywności. Słowem Disney potrafi zainteresować i utrzymać dziecko w świecie swoich ulubionych bohaterów. A więc jest szansa że i Państwa dziecko zainteresuje się pośrednio niewymuszoną, samodzielną, spontaniczną nauką języka niemieckiego. 

Nickelodeon nadawany po niemiecku(w Niemczech, Austrii, Szwajcarii) jest odpowiednikiem(na zasadzie franczyzy) amerykańskiego Nickelodeona należącego do MTV Networks Kids & Family Group(należący do Viacom). W godzinach 5:45–21:00 program przeznaczony jest dla dzieci w wieku od 3 do 13 lat, pozostały czas emisji wypełniają audycje dla młodych dorosłych (Jugendliche). Stacja nadaje 24 godziny na dobę. Podobnie jak poprzednio przedstawieni nadawcy tu też mamy strona internetową która stanowi kontynuację kontaktu z telewizją. Na stronie prócz programu tv mamy cały repertuar form i treści z zakresu edutainmentu czyli rozrywki która ma na celu nauczyć czegoś pożytecznego. Są tam konkursy, różne gry na różne urządzenia nawiązujące do kreskówek, bajek, mediateka z filmami video, czy też konkursy. Nickelodeon obecny jest na Facebooku, udostępnia gry na iPada, iPhona, Androida.

 

No właśnie wszystko ładnie, pięknie ale jak to wygląda w rzeczywistości. Łatwo pisać i zachęcać na sucho. Próbką zawartości niech będzie wizyta na stronach www nadawców czy też wyszukanie informacji nt. tych stacji w internecie(czy to text czy też materiały video). Wizyta pod wskazanymi wyżej adresami pozwoli Państwu zapoznać się z zawartością stron i wyrobienie sobie zdania na temat ewentualnej ich i programów TV przydatności dla edukacji językowej własnych dzieci. Jeśli uznacie że może być to pomocne to chętnie podejmę się dostawy i montażu zestawu do darmowego odbioru ok. 200 programów telewizyjnych z Niemiec(w tym tych dla dzieci).

Prócz wyżej przedstawionych 4 stacji ukierunkowanych na młodych telewidzów jest też sporo programów dla dzieci rozsianych po innych darmowych stacjach telewizji niemieckiej. W związku z tym że nadawców jest dużo to i szansa na obejrzenie czegoś dla dziecka jest wysoka. Niemcy to w większości ludzie lubiący porządek(zgodnie z przepisami i na czas, Ordnung muss sein itd) dlatego też nie powinno Nas dziwić że jest w sieci kilka stron dających możliwość wyszukiwania programów właśnie dla dzieci u różnych nadawców. Jednym z takich miejsc jest np: tvspielfilm.de lub kindernetz.de. Oba miejsca mówią co, gdzie, kiedy można obejrzeć.

 

Bezpłatna niemiecka TV SAT satelitarna dostępna w Twoim domu, mieszkaniu! Zestawy do odbioru darmowych niemieckich programów telewizyjnych – dostawa, montaż, serwis. Instalacje antenowe, montaż instalacja anten Warszawa i okolice. TRANSAKTOR Sławek Dyczko 509-610-850

 

Mogę zapewnić że decydując się na zakup i montaż oferowanego przeze mnie zestawu do odbioru telewizji satelitarnej, nie zapominając o dzieciach, dorośli również znajdą coś dla siebie. Z pewnością wybór spośród ok. 200 darmowych programów w języku niemieckim dostępnych bez abonamentu nie jest łatwy, ale możliwy. Aby zapoznać się z pełną lista programów proponuje lekturę artykułu.

 

Dziękuje za uwagę.

Sławek Dyczko
instalator anten

 

 

PS: Inwestycja w rozwój własnych dzieci to jedna z lepszych inwestycji